Jak na pokládku vinylové podlahy

Pokud toužíme po nové podlaze, jistě máme v současné době široký výběr. Nemusíme mít nutně drahou dlažbu na chodbách nebo laminát v místnosti, která je hodně zatížená. Na vrchol se dostává především vinyl, který má mnoho pozitivních vlastností.

Výhody vinylových podlah

U vinylových podlah je cena velmi atraktivní. Právě tato výhoda se stává zásadní při výběru podlahové krytiny. Kromě toho vinyl není tak chladný, můžeme mít také protiskluzovou variantu, je zde snadná pokládka vinylové podlahy, je odolný, má dokonalou texturu a na trhu si můžeme vybrat z mnoha barevných variant, imitací přírodních materiálů, jako je dřevo, žula, kámen, mramor, a podobně. Modulární styl umožňuje kombinovat dekory a vytvořit jedinečný vzor podlahy bez zvláštního vybavení. Vinyl je kompatibilní s podlahovými topnými systémy, je odolný vůči vodě a vlhkosti. To dává vinylovým podlahám výhodu oproti laminátu a parketám. Vinylové podlahy lze přizpůsobit každému interiéru – obytnému nebo komerčnímu, klasickému nebo modernímu. Tyto podlahy jsou také odolné a trvanlivé a nevyžadují žádné zvláštní zacházení co se týká údržby.

vinylové podlahy

Pomoc profesionálů

Jestliže si do pokládky vinylové podlahy netroufneme, není důvod k panice. Můžeme si na tuto práci povolat odborníky, kteří dobře ví, jak svou práci dělat dobře. Mají nejen odborné a praktické zkušenosti, ale disponují prakticky vším, co je k takové pokládce potřeba. Jak si ovšem vybrat kvalitní a spolehlivou firmu? Jednoduše můžeme dát na doporučení nebo se můžeme podívat na reference od klientů, kteří mají již s firmou nějaké zkušenosti.

Kde všude můžeme vinyl pokládat

Tento druh podlahy lze položit prakticky v každé místnosti. A to i v suterénu. Vinyl jinak můžeme vidět nejen v domácnostech a kancelářích, ale lze jej položit i v různých zdravotnických zařízeních, v bankách a na úřadech, ve školách a školkách, na chodbách, v jídelnách a podobně. Vinyl je nenáročný na údržbu a odolává dobře vlhkosti, takže je jistě užitečný i v kuchyni.

Pokládka vinylové podlahy

Vinyl lze pokládat několika způsoby, které hodně závisí na velikosti místnosti. Pokládka vinylových samolepících dlaždic je nejjednodušší pokládka. Na spodní hraně je lepící část, která je chráněna fólií. Výhodou v tomto případě je, že tyto dlaždice můžeme pokládat v nějakém mozaikovém tvaru, což dává podlaze originalitu. Navíc jsou tyto dlaždice lehčí a na dotek příjemnější a teplejší než třeba chladné keramické dlaždice.

Pokládka vinylové podlahy celoplošným lepením se provádí většinou v místnostech a halách, které jsou rozměrově daleko větší, než třeba náš obývací pokoj. Je třeba si předem připravit podklad pro lepení, který musí být hladký, rovný a bez nečistot. Poté můžeme nanést lepidlo, které je určeno speciálně pro vinyl, dobře jej rozetřít a pak můžeme položit samotnou podlahovou krytinu. Pomocí speciálního zátěžového válečku nebo také korkové destičky můžeme vinyl dobře vyhladit a odstranit tak vzduchové bubliny, které se při pokládce mohou objevit.

Pokládka vinylové podlahy zaklikávacím způsobem je poslední možností, jak mít doma na podlaze právě vinyl. Je to vlastně hodně podobný způsob pokládky , který se používá u plovoucí laminátové podlahy.