Kvalitní montované plachtové haly

Máte nedostatek místa při výrobě nebo potřebujete nutně vyřešit skladové prostory? Jak rychle sehnat garáže pro naši zemědělskou techniku nebo ustájení  pro hospodářská zvířata před blížící se zimou? Na tyto otázky nám spolehlivě může odpovědět spolehlivá firma, která se zabývá montáží ocelových konstrukcí, které jsou opláštěny pevnou plachtou.

Montované haly a jaké mají výhody

Multifunkční rychle postavené hangáry jsou namontovány v nejkratším možném čase. Základy těchto konstrukcí jsou lehké, což ovlivňuje náklady a podmínky výstavby konstrukce na klíč. Návrh prefabrikovaných klenutých hangárů patří do kategorie dočasných staveb, které nevyžadují stavební povolení. Mezi velkou výhodu řadíme zejména to, že jsou postaveny jen za pár dní. V porovnání se zděnými stavbami je realizace plachtových hal rychlých řešením například právě pro ustájení hospodářských zvířat. Tyto plachtové haly jsou také cenově dostupné, mají nejrůznější rozměry a opláštění je z pevného, izotermického, nehořlavého materiálu, který navíc nepropouští sluneční paprsky a ni dešťové kapky. Dále bychom mohli rovněž zmínit i fakt, že na takovou stavbu není potřeba stavební povolení, pokud má do 1000 m2 a je k tomu potřeba jen rovný podklad. Nemusíme se tedy zabývat betonováním základu, jako je tomu u zděných staveb. Dále se mohou demontovat v případě potřeby a postavit na jiném místě.

montované haly mobidock

Kvalitní ocelová konstrukce

Samotné plachtové haly jsou vlastně velmi jednoduché objekty. Pevná a kvalitní ocelová konstrukce je stabilní a musí se dobře ukotvit. Oblouk je asi nejtěžší montáž z celé realizace a je tvoře z několika dílů. Haly mohou mít různý rozměr, který se také dá i po realizaci změnit.

Kde se můžeme setkat s těmito hangáry

Využití montovaných hal je všestranné. Takže pokud váháme nad tím, jak rozšířit své podnikání, můžeme si pořídit velké a prostorné výrobní nebo skladové prostory právě v podobě montovaných plachtových hal. Velké využití mají tyto plachtové haly také v zemědělství, kdy se hodí jako spolehlivá alternativa za zděné stáje, tedy k ustájení hospodářských zvířat, k uskladnění krmiva a rovněž jako hangáry pro těžkou zemědělskou techniku. Ovšem nejen k takovým účelům jsou haly vhodné. Využití najdou i ve sportovním odvětví, kde jsou ideální k zastřešení nejrůznějších sportovišť a sportovních areálů, tenisových kurtů, bazénů a dokonce i jízdáren. Velmi oblíbené jsou ale také na veřejných akcích kulturního rázu, na veletrzích a výstavách, jako showroomy nebo jako dokonalé prostory pro společenské události.

Co bychom ještě mohli říci o plachtových halách

Pokud jde o údržbu, můžeme konstatovat, že jsou téměř bezúdržbové, což je jistě výhoda. Životnost se zde odhaduje na konstrukci až 40 let a na opláštění až 20 let. Optimální a variabilní řešení těchto montovaných plachtových hal se najde vždy a pokud máme nějaký dotaz nebo chceme rychle řešit realizaci plachtové haly, musíme se obrátit na spolehlivou a profesionální firmu. Na trhu služeb dnes můžeme najít mnoho takových společností, které mají ve svém portfoliu právě realizaci montovaných hal. Nabízejí své kvalitní služby, výhodné ceny a rychlé zpracování zakázek. Vybrat si můžeme například dle referencí nebo na doporučení. Měli bychom ale určitě hledat a srovnávat, to co nabízí jedna firma nemusí nabízet ta druhá a naopak.

Montované budovy se stávají stále pevněji zavedenými objekty,  tato varianta již dávno přešla z experimentální kategorie do kategorie progresivních stavebních metod. Jsou to montované haly s velkou variabilitou využití a to v každém odvětví.