Malujeme byt – malířství Praha

Náš byt a interiér vlastně ukazuje, jaký máme vkus a styl. Pokud chceme renovovat byt, musíme také počítat s tím, že budeme malovat. Někdo malování nemá moc v lásce a to už z důvodu závěrečného úklidu. Pokud si ale vše dobře připravíme nebo pokud si objednáme profesionální malířskou firmu, malířství Praha, můžeme si právě tento závěrečný úklid ušetřit. Navíc je malování jedna z nejlevnějších možností, jak zrenovovat byt.

Přípravné práce před malováním – malířství Praha

Důležitým bodem malování je samozřejmě její příprava. Taková příprava zabere celkem dost času, takže musíme stěny před malováním připravit. Je potřeba stěny očistit, seškrábat starou malbu a odstranit nedokonalosti. Pokud by bylo potřeba, musíme stěny naimpregnovat, aby nátěr dobře přilnul.

malířství Praha výmalba chodby

 Není barva jako barva

I v malování musíme přistupovat k práci zodpovědně a vybrat si takovou barvu, která bude nezávadná a bude splňovat všechny naše požadavky. Interiérové barvy mohou být:

  • barvy na bázi vody – disperzní, akrylové, latexové
  • barvy na bázi rozpouštědel – akrylátové
  • na bázi vody i rozpouštědel

Bílá barva

Bílá barva je vhodná do jakéhokoliv interiéru, malířství Praha. Mnohým spíše připomíná zdravotnická zařízení a je nudná, ale to není tak docela pravda. Bílá je královnou mezi barvami, dá se zkombinovat se všemi ostatními barvami a místnost dokonale prosvětlí. Bílá v interiéru je milována pro pocit čistoty a svěžesti a schopnost vizuálně posouvat hranice místnosti. Stejně jako všechny ostatní barvy i tato barva má své klady a zápory. Vypadá skvěle ve spojení s neutrálními odstíny, s kontrastními tmavými a jemnými pastelovými barvami.

malířství Praha

Jak bychom měli vymalovat třeba dětský pokoj, malířství Praha

Jestliže máme před sebou malování dětského pokoje, máme před sebou velmi důležitý úkol. Děti se musejí v pokoji cítit příjemně a spokojeně. Samozřejmě je velký rozdíl v tom, vymalovat pokoj malého batolete, dítěte školou povinného a studenta. Pro malé děti jsou vhodné jasné barvy, ale klidně můžeme stěnu nebo alespoň polovinu z jedné z nich vymalovat speciální barvou, která funguje na bázi tabule. Dá se na ní malovat křídami a děti tak nemají tendenci malovat po stěnách jinde v bytě.

Malířská firma – malířství Praha

Oslovit malířskou firmu, malířství Praha, není tak složité. Stačí si vybrat ze široké nabídky služeb, které nabízí trh. Tyto řemeslné práce stejně jako zednické, instalatérské a pokrývačské práce jsou velmi žádané. Malíři dnešní doby mají moderní vybavení, které ke své práci potřebují. Na trhu najdeme různě veliké válečky, teleskopické tyče, štětce a jiné pomůcky, které pomáhají při práci malířů. Odbornost a praktické zkušenosti pracovníků malířských firem je jistě na místě, protože si v některých případech sami nevíme rady, jaká barva bude vhodná pro daný interiér nebo jak odstranit případné nedostatky na stěnách.