Zábradlí a jiné doplnění designu našeho domu

Abychom měli svůj dům dokonalý a přesně podle svých představ, určitě bychom měli zvážit i kvalitní oplocení pozemku nebo například zábradlí na schodišti. Máme mnoho možností. Můžeme mít plot z pletiva, dřeva, kamenný plot nebo kovový. Stejně je tomu tak i u zábradlí. Tady je ovšem prioritou design a vytvoření dokonalého doplňku našeho interiéru. Můžeme si tedy takovéto zábradlí nebo plot nechat zhotovit na zakázku u renomovaných zámečnických firem, které nám jistě v našem přání vyhoví.

Zábradlí z kovu

Každé zábradlí je nezbytné nejen k ochraně před možným pádem osoby, která jde po schodech a k jeho podpoře, ale také k udržení celé struktury schodiště a jeho prvků. V závislosti na funkcích uložených na zábradlí, materiálu provedení celého schodiště, jeho velikosti a typu úpravy, výzdobě interiéru a finančních možnostech majitelů si vždy můžeme vybrat to, co nám vyhovuje nejvíce a to po všech stránkách. V současné době lze kovové zábradlí bezpečně označit za nejoblíbenější způsob provedení tohoto prvku konstrukce schodiště.

Výhody kovových výrobků

Mnozí zákazníci mohou namítat, že kov je chladný a studený a tudíž by se zdálo, že i interiér by tak mohl působit. Není tomu tak vždy. Pravdou je, že kov je sice chladný, ale působí velmi elegantně, dokonale a bezpečně. jeho výhody jsou:

  • síla
  • trvanlivost
  • spolehlivost
  • vysoká odolnost proti opotřebení
  • odolnost vůči vlhkosti a teplotním výkyvům
  • vysoká požární bezpečnost
  • snadnost péče a údržba
  • široké možnosti designu

Nerezová ocel

Tento druh materiálu je velmi oblíbený téměř všude. Vypadá stále jako nový, je elegantní,moderní a uspokojí i toho nejnáročnějšího zákazníka. Lze jej využít prakticky na cokoliv. Nerezová ocel má své nevýhody. Hlavní je cena materiálu. Taková zábradlí jsou asi třikrát dražší než dřevěná, ale pokud náklady rozdělíme na životnost, je nákup rentabilní.

Leštěné ocelové ploty

Jedna z nejběžnějších možností oplocení schodišť a to jak vnitřní, tak  i vnější. Můžeme je vidět na turniketech, hlavních a nouzových východech do budov, na vnitřních schodech schodů. Taková zábradlí lze nalézt v nákupních centrech, balkonech, terasách a podobně.

Pokud schodiště má více než tři stupně, potřebuje pro bezpečný pohyb po schodech oplocení či zábradlí. S pomocí krásných zábradlí z nerezu je snadné přeměnit obyčejný vstup do domu do atraktivního designu. Zábradlí na schodech může mít kulatý, obdélníkový nebo čtvercový tvar. Kromě tradičních schodišťových zábradlí jsou madla různých typů vyrobena z leštěné oceli. Jsou obzvláště žádáni v místech, která navštěvují lidé se zdravotním postižením. Taková madla se používají v bytech pro vybavení koupelen, ve vchodech a pro pohyb na rampě, která se používají v bytech pro vybavení koupelen, ve vchodech a pro pohyb na rampě. Zatížení madla v tomto případě je velmi velké, ale ocel dokonale zvládne svůj úkol.