Parkety jsou ideální podlahou naší domácnosti, renovace podlah

Podlahy mají vždy  obrovský dopad na image celé místnosti. Taková kombinovaná podlaha v kuchyni například spojí dvě krásné podlahy a zároveň praktické povrchy, dlažbu a parkety. Pokud ovšem máme pocit, že jsou zrovna parkety zašedlé a potřebují nový kabát, můžeme parkety ponechat a jen je trochu upravit. Renovace parket nebo renovace podlah je totiž běžná záležitost pro spolehlivou a odbornou firmu.

Dřevěné podlahy a parkety a renovace podlah

Dřevěné podlahy jsou stále velmi oblíbené a drží se v popředí oblíbenosti. Jedním z hlavních důvodů, proč dřevěná podlaha vyhrává závod o prvenství, je výborná tepelně izolační vlastnost dřeva a hlavně přirozenost a originalita.

Mezi hlavní výhody dřevěné podlahy patří:

  • odolnost proti opotřebení
  • trvanlivost
  • šetrnost k životnímu prostředí
  • jedinečný styl
  • možnost kombinace
  • snadná péče
  • možnost rychlé a kvalitní opravy poškozených prvků

renovace kazetové podlahy Praha 7

Parkety dnes

Moderní výrobci parket vyrábějí tyto dřevěné díly s různými vzory. Barva a odstíny se mohou  lišit. Některé typy parketových podlah se po dlouhé životnosti stávají odolnějšími.
Milovníci přírodní barvy dřeva mohou položit přírodní odstíny parket nebo se mohou pokusit renovovat staré parkety. Současné technologie navíc zlepšily kvalitu parketových dílů.

Stará parketová podlaha nemusí být nutně vyměněna za novou. Nevykazuje – li podlaha stopy hniloby nebo plísně, má šanci. Postačí, když nám odborný technik sdělí, že je možné podlahu zrenovovat a můžeme začít s prací.

renovace kazetové podlahy Praha 7

Renovace podlah představuje několik etap

Jestliže jsme se přece jen rozhodli pro renovaci parket, musíme nejdříve vše dobře připravit. Místnost je potřeba nejdříve vyklidit. Nábytek, ale i dekorace. Prach, který je velmi jemný a dostane se prakticky všude, je z broušení. Musíme podlahu nejdříve vybrousit na hrubo, je to potřebné proto, abychom odstranili starý nátěr nebo lak, popřípadě i jemné rýhy od domácích mazlíčků. Podlahu tak můžeme sbrousit dokonce až o 2 mm a také může změnit i odstín. Potom musíme při renovaci podlah odstranit i jiné nedokonalosti, jako jsou mezery mezi jednotlivými parketovými dílci, popřípadě je nutné vyměnit nenávratně poškozenou parketu. Je to snadné, jednoduše ji vyloupneme a poté podklad vyčistíme, vyhladíme a parketu nalepíme.

Další etapa renovace podlah

Jestliže máme takto připravenou podlahu, můžeme se pustit do dalších oprav. Speciálním tmelem právě pro tyto účely zacelíme mezery mezi jednotlivými prkny, nebo můžeme podlahu zatmelit celoplošně. Poté následuje opět broušení, tentokrát jemným brusným papírem, kdy je potřeba podlahu doslova vyhladit. Výkonný vysavač nám pomůže odsát prach a můžeme se pustit do povrchové úpravy.

Lakování nebo voskování

Každá renovace dřevěných podlah nebo parket vyžaduje nakonec povrchovou úpravu, která podlaze dodá dokonalost a ochrání ji před mechanickým poškozením.